Netronik jest niezależnym operatorem internetowym
obsługującym klientów biznesowych.

Historia naszej firmy:

 • Listopad 2012 powstaje Netronik spółka z o.o.
 • Rok 2013 i 2014 – intensywny rozwój firmy pod kątem pozyskania adresacji IPv4 do dzierżawy, powstaje projekt IP4ISP
 • Rok 2015 – Intensywny rozwój sieci telekomunikacyjnej Netronik, budowa szkieletu sieci światłowodowej oraz węzłów dystrybucyjnych
 • Czerwiec 2016 – zmiana w kapitale udziałowym oraz znaczące dokapitalizowanie spółki w celu dalszej rozbudowy sieci
 • Maj 2017 – Netronik zostaje partnerem technologicznym BEYOND.PL w zakresie światłowodowych sieci zewnętrznych,
 • 2018 – dalsza realizacja rozbudowy sieci światłowodowej, Netronik zamyka ring południowy w aglomeracji poznańskiej
 • 2019 – Realizacja programu OSE oraz rozbudowa węzłów – przybywa 12 nowych, realizowanych w pełnej redundancji
 • 2020 – Intensywna rozbudowa sieci światłowodowej mimo trwającej pandemii COVID19, w sumie przybywa ponad 60km sieci magistralnej, zamknięcie ringu północnego aglomeracji poznańskiej
 • 2021 – dalsza rozbudowa sieci optycznej w aglomeracji poznańskiej, przybywa kolejne 40 km, Netronik zapewnia obsługę i kolokację tworzącego się węzła EPIX Poznań
 • 2022 – rozbudowa działu handlowego i wykonawczego, dalsza rozbudowa sieci szkieletowej, powstają kolejne 4 węzły agregacji optycznej pasywnej i aktywnej
 • 2023 – wymiana i rozbudowa brzegu sieci do 4x100G w oparciu o rozwiązania Juniper Networks, przebudowa szkieletu zasilającego węzły do standardu 2x100G
 • 2024 – rozszerzenie zasięgu sieci Netronik o zasoby udostępniane z dotacji w ofercie hurtowej

Działalność prospołeczna

WKS Grunwald Poznań

Netronik jest sponsorem pierwszoligowego klubu piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań.

Wspieramy klub w działaniach związanych z funkcjonowaniem i promocją dyscypliny w mieście Poznań.

Cieszymy się razem z naszymi klientami, że klub rozwija piłkę ręczną wśród dzieci oraz młodzieży i aktywnie bierze udział w inicjatywach prospołecznych.

Zespół

Zespół Netronika składa się ze specjalistów mających olbrzymie doświadczenie w branży internetowej. Są wśród nich managerowie, którzy wdrażali pierwsze łącza internetowe w Polsce i byli związani z pionierami tego typu usług w kraju. Dział handlowy to ludzie z pasją, umiejący przede wszystkim słuchać naszych Klientów. Staramy się działać błyskawicznie, priorytetem dla szybka obsługa i zadowolenie Klientów. Dział Project Management z zaangażowaniem walczy o szybką i optymalną finansowo realizację budowy infrastruktury, informując Klientów o poszczególnych etapach prac. Dział techniczny ma w swoim zespole doświadczonych administratorów sieci, którzy obsługiwali bardzo zaawansowane projekty krajowe i międzynarodowe.

Tomasz Śląski – założyciel, prezes zarządu

Z wykształcenia ekonomista. Absolwent Deutsche Management Akademie Niedersachsen. Studiował zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. W branży IT nieprzerwanie od 1992 r., a od 2000 r. w branży stricte telekomunikacyjnej. Autor projektu Ip4ISP.

W czasie wolnym elektryk, wędliniarz – amator oraz smakosz kulinarny.

Komunikuje się w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim.

Piotr Szałamacha – założyciel, dyrektor ds. rozwoju

Pasjonat nowych technologii szczególnie z sektora ICT i edukacji alternatywnej. Współtworzył firmy i projekty informatyczne w Wielkopolsce: Horyzont TI, POZIX, Netronik, Echostar, Inea oraz Szkołę Muzyczną Yamaha Poznań.

W czasie wolnym rolnik, pszczelarz i miłośnik slow cooking.

Komunikuje się w języku angielskim, francuskim i rosyjskim.

Michał Tymkin – dyrektor ds. technicznych

Doświadczenie zawodowe/Edukacja: Sieci 11 lat z czego 7 lat w telko, Studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika na Politechnice Poznańskiej, Technikum Łączności w Poznaniu na kierunku technik informatyk.

W wolnym czasie zajmuje się pogłębianiem wiedzy na temat sieci i systemów operacyjnych, jazdą na rowerze, pracą z psami oraz graniem w gry komputerowe.

Komunikuje się w języku angielskim.

Magdalena Frąckowiak – specjalista ds. rozliczeń i administracji
Ukończyła studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Administracją biurową zajmuje się nieprzerwanie od 2010 roku, w 2022 roku dołączyłam do zespołu Netronika.

W wolnym czasie lubi podróżować po Polsce, spacerować oraz czytać książki kryminalne.

Komunikuje się w języku angielskim.

Adam – Trybyś – project manager
Absolwent studiów inżynierskich oraz magisterskich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W Netroniku od 2018 roku. Od początku związany głównie z działem handlowym, jednak w zakres moich obowiązków wchodzi nie tylko pozyskiwanie klientów czy przygotowywanie ofert oraz umów. Przeprowadza cały proces zaczynając od pozyskania klienta, poprzez zaplanowanie trasy kablowej, kończąc na wykonaniu instalacji światłowodowej.

W wolnym czasie uprawia sport oraz spędza czas w gronie przyjaciół.

Komunikuje się w języku angielskim.

Jakub Szura – technik instalacji telekomunikacyjnych

Z wykształcenia mechanik maszyn precyzyjnych. Uczęszczał do Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. W firmie Netronik od 2015 na stanowisku technik,pm, wykonawca przyłączeń światłowodowych.

W wolnym czasie miłośnik i opiekun psów sportowych.

Komunikuje się w języku angielskim.

Kacper Pyto – technik instalacji telekomunikacyjnych

Z wykształcenia technik informatyk uzyskany w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu. Studiował IT Project Management w poznańskim Collegium da Vinci. W branży sieciowej od 2020 roku, oprócz tego pełni funkcję kierownika sekcji AMP Futbolu w Warcie Poznań.

Zainteresowania: sztuki walki, piłka nożna, grafika komputerowa.

Komunikuje się w języku angielskim.